Jak dbać o kuchenne panele szklane?

Panele szklane są eleganckim i funkcjonalnym elementem wyposażenia wnętrz. Mają szerokie zastosowanie, gdyż mogą zdobić każde pomieszczenie. Panele ze szkła są nowoczesne i odmieniają wygląd domu. Panele szklane mają tę zaletę, że można na nich umieszczać przepiękną grafikę. Dzięki temu dopasujemy nadruk, który nada wnętrzom żywy charakter. Możemy umieszczać zdjęcia i grafiki, według własnych pomysłów. Panele szklane przyozdobią ponure i martwe ściany. Możliwości są nieograniczone, a co ciekawego, zadrukowane szklane panel coraz częściej zastępują tradycyjne płytki kuchenne lub łazienkowe. Panele szklane są odporne na wilgoć, więc sprawdzą się także w łazience.

Nadruk na szkle – oryginalny pomysł

Nadruk na szkle nadaje wnętrzom wyjątkowo żywy charakter. Na szkle możemy wydrukować zdjęcia i grafiki, według własnych projektów. Nadruki są trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie UV oraz wysokiej temperatury. Panele szklane z firmy Stylowy Druk znajdują zastosowanie w wymagających wnętrzach jak kuchnia czy łazienka. Wszystkie krawędzie paneli szklanych są szlifowane i polerowane dla jeszcze lepszego efektu i bezpieczeństwa Nadruk wykonywany od wewnętrznej strony jest odporny na zniszczenia i zarysowania. Nowoczesna technologia druku na szkle zapewnia wysoką trwałość i wytrzymałość produktów.

Panele szklane w kuchni

Kuchnia jest miejscem szczególnym. To tu powstają nasze potrawy, a jak wiemy, lepiej się je przyrządza w eleganckiej kuchni. Właśnie w sercu naszego domu najchętniej montowane są panele szklane z pięknymi nadrukami graficznymi. Zastosowanie paneli ze szkła w kuchni jest rozwiązaniem nowoczesnym i praktycznym. Materiał jest proste w czyszczeniu, łatwy w utrzymaniu, trwały i antybakteryjny. Panele szklane w kuchni montowane są w wielu miejscach jak np. między szafkami górnymi a blatem szafek dolnych, w zabudowie kuchennej, kafelki i ozdobne grafiki. Montaż jest bardzo łatwy, bo wykonywany bezpośrednio na ścianie, poprzez przyklejenie za pomocą kleju bezbarwnego do luster. Jest też możliwość przyklejenia paneli szklanych, bezpośrednio na płytki bez konieczności ich skuwania.

Nowoczesność tkwi w panelach, ale czystych

Panele szklane nie tylko są ładne i nowoczesne, ale i praktyczne, ponieważ chronią ściany przed zbrudzeniami i wilgocią. Z tego też powodu znalazły zastosowanie szczególnie w kuchni. Na panelach zazwyczaj są tłuste zacieki, odciski palców i plamy. Musimy je często czyścić. Myjemy je jak zwykłe szkło, czyli zwykłym płynem do mycia szyb i szmatką z mikrofibry. Możemy też używać ręczników papierowych, którymi wypolerujemy powierzchnię. Szkło w panelach jest delikatne, więc jeśli użyjemy nieodpowiednich środków i narzędzi, uszkodzimy je. Do czyszczenia paneli szklanych nie możemy stosować żadnych silnych środków czyszczących, gdyż zawartość kwasów, acetonu lub benzyny w środku czyszczącym, porysuje i zmatowi powierzchnię szkła. Panele szklane w kuchni prezentują się znakomicie, pod warunkiem, że będziemy o nie dbać.