Przykłady nadruków na panelach kuchennych

Panele kuchenne

Dekoracje w kuchni mogą mieć różną formę. Wiele zależy od naszych preferencji i gustów, ale jak by nie było to właśnie kuchnia jest miejscem, gdzie można puścić wodze wyobraźni i zastosować bardzo różne ozdoby, nawet bardzo nietypowe czy nowoczesne. Właśnie taką ozdobą są coraz częściej goszczące w kuchniach Polaków panele kuchenne. Czym one są, jakie wzory można wybrać i dlaczego stały się tak popularne? Spróbujemy dziś odpowiedzieć na te pytania.

Panele kuchenne – czym tak naprawdę są?

Omawiając przykłady nadruków na panelach kuchennych, warto najpierw wyjaśnić czym są owe panele. Najprościej mówiąc, są to odpowiednio docięte (także na wymiar) tafle specjalnego szkła, które dzięki technologii cyfrowego druku na szkle, mogą być ozdobione różnego rodzaju grafikami, a nawet zdjęciami. Takie szklane panele kuchenne mogą zostać zamontowane na ścianie naszej kuchni. Jak to przeważnie wygląda? Aby lepiej to zrozumieć, wyobraźmy sobie typową kuchnię, w której nad blatem roboczym, na ścianie, znajdują się płytki lub tak zwana mozaika. Jej głównym celem jest praktyczność, ponieważ są one łatwo zmywalne i w razie zachlapania można je łatwo umyć lub wytrzeć. I właśnie takie elementy ścienne mogą zostać zastąpione szklanym panelem kuchennym. W odróżnieniu od klasycznych płytek, które możemy wybrać jedynie z dostępnej gamy produktów danego producenta, panele szklane można właściwie całkowicie spersonalizować i ozdobić naszą kuchnię dokładnie takim wzorem czy grafiką, jaką tylko chcemy.

Panele kuchenne – dlaczego stają się coraz popularniejsze?

Wiemy już czym są szklane panele kuchenne. Jednak ktoś może zacząć się zastanawiać skąd taka duża i stale wzrastająca popularność tego typu ozdoby kuchennej. I tu od razu warto wyjaśnić, że faktycznie panele takie wyglądają niesamowicie i pozwalają stworzyć w naszej kuchni nietuzinkowy klimat, jednak warto spojrzeć przede wszystkim na praktyczną stronę zastosowania takich paneli. Wspomnieliśmy, że płytki czy mozaiki montuje się w kuchni po to, aby zabezpieczały one ścianę nad blatem roboczym przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Tutaj szklane panele kuchenne sprawdzają się jeszcze lepiej. Wynika to z faktu, że szkło czyści się bardzo łatwo, a do tego, jak już wspominaliśmy, mają one formę tafli szkła, czyli są pozbawione wszelkich łączeń, a przez to także fug, jakie występują przy różnego rodzaju kaflach. Są one także odporne na wyższą temperaturę, a do tego dają możliwość zamontowania nowoczesnego oświetlenia, co także jest bardzo praktyczne i dodające klimatu.

Wróćmy jednak do ozdobnej roli szklanych paneli kuchennych. Warto zaznaczyć, że panele te nie muszą być zamontowane jedynie nad miejscem pracy w kuchni. Świetnie sprawdzą się one także jako ozdoba zamontowana w innym miejscu, a jest to możliwe dzięki temu, o czym już wspominaliśmy, czyli możliwości dopasowania wzoru na panelach do stylu naszej kuchni.

Panele kuchenne – przykłady nadruków

Wspomnieliśmy, że jeśli chodzi o grafiki i wzory, to szklane panele kuchenne mogą być całkowicie zindywidualizowane, czyli można wybrać właściwie dowolny wzór, a nawet zdjęcie, które ma być nadrukowane na szkle.  Ale co dokładnie może to być? Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Mogą to być nowoczesne wzory nawiązujące do gotowania, takie jak zdjęcia owoców, warzyw czy płonącego ognia. Ale równie dobrze mogą to być grafiki bardziej klasyczne czy nawet retro. Dzięki temu szklane panele kuchenne znajdą zastosowanie nie tylko w nowoczesnych kuchniach, ale także tych utrzymanych w stylu vintage, prowansalskim, skandynawskim czy tradycyjnym. Druk cyfrowy na szkle daje możliwości drukowania całych motywów, takich jak abstrakcje, miasto, woda, mosty czy też motywy kawowe, roślinne albo kwiatowe – tutaj tak naprawdę nie ma złych wyborów. Wszystko zamyka się w naszych upodobaniach i tym, na co chcemy patrzeć spędzając czas w kuchni.