Tworzenie ozdobnych paneli szklanych w kuchni. Od projektu po wykonanie

kuchnia

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Bardzo ważne jest, aby była funkcjonalna, ponieważ każdy z domowników będzie spędzał tam dużo czasu na przygotowywaniu czy spożywaniu posiłków. Niemniej ważną kwestią jest estetyka tego pomieszczenia. Jednym z rozwiązań, które spełnia oba te kryteria, jest montaż szklanych paneli, z których mogą być wykonane fronty, zabudowana przestrzeń pomiędzy szafkami górnymi a blatem dolnych czy ozdobne grafiki w części jadalnej. Jakie panele szklane wybrać i jak przebiega ich montaż?

Jakie panele szklane najlepiej sprawdzą się w kuchni? 

Stale rosnące zainteresowanie paneli szklanych wynika nie tylko z wyjątkowego efektu, które można dzięki nim uzyskać, ale również z ich jakości. Są wykonywane ze szkła hartowanego, dzięki czemu wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia, co jest szczególnie ważne w kuchni, gdzie nietrudno o uderzenie garnkiem albo innymi przyborami. Decydując się na takie rozwiązanie, warto wybrać firmę, która profesjonalnie zajmuje się drukiem na szkle i dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

Specjaliści przed wykonaniem grafiki na szkle przyjadą do kuchni, dokonają pomiarów oraz wykonają wizualizację. Co ważne, decydując się na takie rozwiązanie, można wybrać gotowy projekt albo stworzyć własny ze wsparciem doradców, dzięki czemu kuchnia zyska niepowtarzalny wygląd. Kolejnym etapem jest wykonanie nadruków metodą laminacji próżniowej, podczas której druk jest wtapiany w szkło w temperaturze 130 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest trwały.

Jak przebiega montaż paneli szklanych? 

Z uwagi na to, że montaż paneli szklanych wymaga odpowiednich umiejętności dobrze, jeśli jest wykonany przez specjalistów. Prace rozpoczynają się od przygotowania podłoża, czyli odtłuszczenia i odpylenia ścian. Najprostszym sposobem montażu jest przyklejanie. Środek klejący powinien być nakładany jednostronnie na tylną powierzchnię każdego elementu. Następnie panele muszą być dociskane do ściany w taki sposób, aby pozostała około 2 mm szczelina. Tak przeprowadzone prace przy użyciu specjalnego kleju do paneli szklanych pozwalają uzyskać estetyczny efekt, którym można się cieszyć przez długie lata.