Wykorzystanie szkła hartowanego w kuchniach

szklane panele

Doskonałym pomysłem na wykończenie ściany nad blatem kuchennym jest wykorzystanie szkła hartowanego. Zastosowanie tego materiału sprawi, że pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru.

Co to są panele szklane?

Panele szklane wykonane są ze szkła hartowanego, odpornego na  ciepło i wilgoć. Pełnią funkcję dekoracyjną i funkcjonalną. Charakteryzują się dużą wytrzymałością. Z powodzeniem mogą być stosowane nad kuchenkami gazowymi czy elektrycznymi. Chronią ścianę przed zabrudzeniami, więc idealnie sprawdzają się również nad blatami roboczymi, są również odporne na zarysowania i zmienne temperatury. Jeśli znudziły nam się kafle i chcemy dokonać zmian, które nadadzą kuchni wyjątkowego charakteru, to dość szybko możemy to zrobić, decydując się na zamontowanie paneli szklanych. Ich montaż jest dość prosty, a uzyskany efekt z pewnością będzie cieszył. Mimo że stosować je można dowolnie i w każdym pomieszczeniu, to jednak kuchnia jest miejscem, w którym najchętniej są one zakładane. Na rynku dostępne są panele w różnych wymiarach i w szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu dają wiele możliwości na upiększenie pomieszczenia.

Jak wykorzystać szkło hartowane w kuchniach?

Aranżacja kuchni z firmą Stylowy Druk nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli użyjemy w niej szkła hartowanego. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie go na ścianie nad blatem kuchennym. Gładka powierzchnia szkła jest niezmiernie efektowna, znakomicie nadaje się do każdej kuchni, a w małej dodatkowo sprawi, że pomieszczenie wyda się większe. Szkło jest bardzo dekoracyjne, daje bardzo duże możliwości komponowania. Niepowtarzalny charakter można uzyskać, dobierając według własnego pomysłu kolory i wzory. Na rynku dostępne są panele z różnorodnymi grafikami, dzięki czemu możemy je wykorzystać zarówno w nowoczesnej kuchni, jak i klasycznej. Mocną stroną jest również dość łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy wilgotną ściereczką przetrzeć powierzchnię, a następnie wytrzeć do sucha. I ten aspekt czyni materiał bardzo praktycznym.