Drzwi dekoracyjne jako element aranżacji wnętrza

drzwi

W dzisiejszych czasach jedynym ograniczeniem w aranżacji wnętrz jest wyobraźnia projektanta. Obecnie niemalże każdy element pełniący funkcję użytkową może stać się niebanalną dekoracją, która nada całości wyjątkowego charakteru. Jednym z takich elementów są drzwi, które większości kojarzą się wyłącznie z odgradzaniem przestrzeni i zapewnianiem prywatności w poszczególnych pomieszczeniach. Niemniej to właśnie one mogą być akcentem, który najbardziej zwraca uwagę, jednocześnie wpisując się w styl i estetykę całego wnętrza. Od lat największą popularnością cieszą się drzwi drewniane, aczkolwiek z roku na rok coraz więcej zwolenników zyskują też drzwi wykonywane ze szkła. Szkło daje nieograniczone możliwości i pozwala tworzyć oryginalne kompozycje dekoracyjne.

Co wyróżnia drzwi wykonywane ze szkła?

Szklane drzwi najczęściej znajdują zastosowanie w nowoczesnych aranżacjach, które bazują na nieoczywistych rozwiązaniach. Ich wykorzystanie zdecydowanie ożywia wnętrze oraz stanowi istotną dekorację, która przyciąga wzrok i definiuje styl domowników. Szklane drzwi są alternatywą dla ich nudnych, drewnianych odpowiedników, które zazwyczaj nie są żadną oryginalną ozdobą ze względu na to, że pojawiają się praktycznie w każdym domu. Decydując się na szklane drzwi z kolei, można stworzyć spersonalizowaną ozdobę, która z pewnością zaskoczy gości swoją niepowtarzalnością i ekstrawagancją. Praktycznie nieograniczona możliwość wyboru wzorów pozwala na perfekcyjne dopasowanie dekoracji do preferencji oraz kolorystyki i pozostałego wyposażenia mieszkania.

Co istotne, niejednokrotnie wystarczy jedynie wymiana drzwi, by całkowicie odmienić charakter wnętrza bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Zaletą szklanych drzwi jest również doskonała przepuszczalność naturalnego światła, dzięki czemu przy ich zastosowaniu pomieszczenia są jaśniejsze i wydają się optycznie większe. Montaż tego rodzaju drzwi zaleca się szczególnie w pokojach pozbawionych okien lub słabo doświetlonych. Ponadto poza wyjątkowym designem szklanych drzwi ich atutem jest również trwałość. Mianowicie nawet w wyniku uszkodzeń, wbrew pozorom szklane kompozycje się nie rozpadną na drobne kawałeczki. Przykładem tego są np. drzwi wykonywane ze szkła laminowanego. Istotną kwestią jest także łatwość utrzymania ich w czystości.

W naszej ofercie znaleźć można drzwi, które wykonywane są ze szkła laminowanego 4.4.1, gdzie pomiędzy taflami umieszczane są nadruki graficzne wybierane z bazy danych wzorów lub realizowane wedle indywidualnych życzeń klientów. Takie obrazy widoczne są po obu stronach drzwi, stanowiąc dekorację zarówno poszczególnych pomieszczeń, jak i korytarza. Drzwi z nadrukiem na szkle wykonywane są przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii gwarantujących precyzyjną realizację, umożliwiającą, w zależności od upodobań klientów, otrzymanie m.in. efektu 3D, witraży czy akwarium. Co więcej, stosowane przez nas techniki produkcji takich drzwi są bezpieczne dla środowiska i nie przyczyniają się do jego destrukcji.